סוד מציאת הזיווג בנקל

hupa

 

בס"ד

סוד מציאת הזיווג על פי הזוהר הקדוש

אָמַר הַמְּנוֹרָה הַקְּדוֹשָׁה: בְּוַדַּאי כָּעֵת הַדָּבָר הוּא בִּמְקוֹמוֹ, וְזֶהוּ בֵּרוּר הַדָּבָר, וְזֶהוּ מְלֵאָתְךְ וְדִמְעֲךְ לֹא תְאַחֵר, כְּמוֹ שֶׁנֶּאֱמַר שֶׁמָּא יְקַדְּמֶנּוּ אַחֵר בְּרַחֲמִים, חֵטְא זֶה שֶׁעֵרַב אָדָם טִפָּה בְּכוֹרָה בְּזִוּוּג נִדָּה שִׁפְחָה גוֹיָה זוֹנָה, זֶה גוֹרֵם שֶׁנּוֹטֵל אַחֵר אֶת בַּת זוּגוֹ, וְהוּא מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה, וּמִשּׁוּם כָּךְ רֵאשִׁית בִּכּוּרֵי אַדְמָתְךְ תָּבִיא בֵּית יהו''ה אֱלֹהֶי''ךְ, וְלֹא תְבַשֵּׁל גְּדִי בַּחֲלֵב אִמּוֹ, שֶׁאוֹתוֹ בֵן הוּא עִרְבּוּבְיָא שֶׁיּוֹצֵא כִלְאַיִם, מֵאִשָּׁה שֶׁאֵינָהּ מִינוֹ, שֶׁהִיא כְנֶגְדּוֹ, וּמִשּׁוּם זֶה זָכָה? עֵזֶר, בַּת זוּגוֹ שֶׁהִיא עֵזֶר לוֹ בְּתוֹרָה בְּמִצְוָה בְּיִרְאָה וּבְאַהֲבָה, עֵזֶר לוֹ בָּעוֹלָם הַזֶּה וּבָעוֹלָם הַבָּא, וְאִם לֹא, אַחֵר שֶׁאֵינוֹ מִינוֹ הִיא כְנֶגְדּוֹ לְאַבְּדוֹ מִשְּׁנֵי הָעוֹלָמוֹת, וְכָל זֶה גָרַם לוֹ מִשּׁוּם שֶׁלֹּא שָׁמַר טִפָּה רִאשׁוֹנָה לְבַת זוּגוֹ.

וְעִם כָּל זֶה, אִם חָזַר בִּתְשׁוּבָה, עָלָיו נֶאֱמַר וְשָׁב וְרָפָא לוֹ, וְנוֹתֵן לוֹ בַּת זוּגוֹ, שֶׁנֶּאֱמַר בָּהּ רִפְאוּת תְּהִי לְשָׁרֶךְ, וְהִיא דְמוּת שֶׁל הַתּוֹרָה, שֶׁהִיא רְפוּאָה וְהִיא חַיִּים. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב עֵץ חַיִּים הִיא לַמַּחֲזִיקִים בָּהּ, וְאִשְׁתּוֹ הִיא בִדְמוּתָהּ. זֶה שֶׁכָּתוּב רְאֵה חַיִּים עִם אִשָּׁה אֲשֶׁר אָהַבְתָּ. הַתּוֹרָה הִיא טוֹב. זֶהוּ שֶׁכָּתוּב כִּי לֶקַח טוֹב נָתַתִּי לָכֶם, וְאִשְׁתּוֹ הִיא בִדְמוּתָהּ. זֶה שֶׁכָּתוּב מָצָא אִשָּׁה מָצָא טוֹב. סוֹף סוֹף עֲשָׂרָה דְבָרִים נֶאֶמְרוּ בָּזֶה וַעֲשָׂרָה בָּזֶה, וַהֲרֵי פֵּרְשׁוּהָ הַחֲבֵרִים. ועוד מובא בתיקוני הזוהר וזה לשונו:

כְּמוֹ שֶׁגָּרַם אָדָם שֶׁהַשְּׁכִינָה נִפְרְדָה מִן הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא וְנִשְׁאָר הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יְחִידִי בְּלִי הַגְּבִירָהכָּךְ הַקָּדוֹשׁ

בָּרוּךְ הוּא מְסַלֵּק מִמֶּנּוּ בַּת זוּגוֹ וּמִסְתַּלֵּק הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מִמֶּנּוּ שֶׁבְּמָקוֹם שֶׁאֵין שׁוֹרָה שְׁכִינָה אֵין הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא שׁוֹרֶה שָׁם(דף צא ע''א)

בְּנִי, בְּכָל הַתִּקּוּנִים הַלָּלוּ בָּרָא אֶת הָאָדָם וּבַת זוּגוֹ, (ואם) הוּא עָשָׂה פֵרוּד לְמַעְלָה בֵּין הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא וּשְׁכִינָתוֹ, שֶׁגָּרַם לְסִלּוּק הַשְּׁכִינָה מֵהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא, כָּךְ הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מְסַלֵּק מִמֶּנּוּ בַּת זוּגוֹ וּמִסְתַּלֵּק הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מִמֶּנּוּ, שֶׁבְּמָקוֹם שֶׁאֵין שׁוֹרָה שְׁכִינָה, אֵין הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא שׁוֹרֶה שָׁם, וּמִנַּיִן לָנוּ שֶׁהִסְתַּלְּקָה בַּת זוּגוֹ מִמֶּנּוּ? כְּמוֹ שֶׁנֶּאֱמַר וַיֹּאמֶר יהו''ה לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ, וְזֶה גָרַם לְיַעֲקֹב שֶׁנֶּאֱמַר בּוֹ וַיִּוָּתֵר יַעֲקֹב לְבַדּוֹ, וּבְאוֹתוֹ זְמַן נִצַּח אֶת סמא''ל, וַיִּגַּע בְּכַף יְרֵכוֹ, בְּאֵיזֶה מָקוֹם פּוֹרֵחַ? בְּגִיד הַנָּשֶׁה, שֶׁפָּרְחָה י' מִגִּיד הַנָּשֶׁה, שֶׁהִיא י' שֶׁל יַעֲקֹב, וְהוּא נִשְׁאָר עָקֵב, שֶׁהוּא דָשׁ בֶּעָקֵב, וְזֶה הַסּוֹד שֶׁל וְיָדוֹ אוֹחֶזֶת בַּעֲקֵב עֵשָׂו, (שהוא דש בעקב בגלות ובעל של מלכות שבעים אמות, שהוא לזנב ולא לראש).

כְּמוֹ שֶׁגָּרַם אָדָם שֶׁהַשְּׁכִינָה נִפְרְדָה מִן הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא, כְּמוֹ שֶׁנֶּאֱמַר וּבְפִשְׁעֵיכֶם שֻׁלְּחָה אִמְּכֶם, וְנִשְׁאָר הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא יְחִידִי בְּלִי הַגְּבִירָה, זֶהוּ שֶׁכָּתוּב הַצַּדִּיק אָבָד, מַה זֶּה אָבָד? אָבַד לַגְּבִירָה, וּמִשּׁוּם זֶה לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ אֶעֱשֶׂה לּוֹ עֵזֶר כְּנֶגְדּוֹ, זֶה אַחֶרֶת, שֶׁאֵינָהּ בַּת זוּגוֹ, מִצַּד שֶׁל עֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע, בְּאִסּוּר וְהֶתֵּר, טֻמְאָה וְטָהֳרָה, כָּשֵׁר וּפָסוּל, דָּם טָהוֹר וְדַם נִדָּה, וּמִשּׁוּם זֶה פֵּרְשׁוּהָ, זָכָה - נַעֲשֶׂה לּוֹ עֵזֶר, לֹא זָכָה - כְּנֶגְדּוֹ, שֶׁהִסְתַּלְּקָה מִמֶּנּוּ אִשָּׁה שֶׁהִיא עֵץ הַחַיִּים, שֶׁנֶּאֱמַר בָּהּ עֵץ חַיִּים הִיא לַמַּחֲזִיקִים בָּהּ, רְאֵה חַיִּים עִם אִשָּׁה אֲשֶׁר אָהַבְתָּ, שֶׁעָלֶיהָ נֶאֱמַר וְלָקַח גַּם מֵעֵץ הַחַיִּים וְאָכַל וָחַי לְעֹלָם, שֶׁהוּא הָיָה חָרוּת עַל הַלּוּחוֹת, חֵרוּת מִמַּלְאַךְ הַמָּוֶת, חֵרוּת מִשִּׁעְבּוּד מַלְכֻיּוֹת, חֵרוּת מִכָּל הַמַּחֲלוֹת הָרָעוֹת, מֵעֲנִיּוּת וְטִפְּשׁוּת וְצַעַר וְדחַק וְרָעָב, וְעָלֶיהָ נֶאֱמַר, אֶרֶץ אֲשֶׁר לֹא בְמִסְכֵּנוּת תֹּאכַל בָּהּ לֶחֶם וְכוּ'.

הִסְתַּלְּקָה מִמֶּנּוּ, וְנִתְּנָה לוֹ אַחֶרֶת מִצַּד הַלְּבָנָה, שֶׁנֶּאֱמַר בָּהּ עֵת לָלֶדֶת וְעֵת לָמוּת וְכוּ', שֶׁחֶצְיָהּ חַיִּים וְעֹשֶׁר, וְחֶצְיָהּ מָוֶת וְעֹנִי, כְּמוֹ שֶׁהַלֵּב שֶׁנֶּאֱמַר בּוֹ לֵב חָכָם לִימִינוֹ וְלֵב כְּסִיל לִשְׂמֹאלוֹ, שְׁנַיִם בְּשֻׁתָּפוּת, וְלָכֵן אִם זָכָה - עֵזֶר, בְּמִלּוּי הַלְּבָנָה, וְאִם לֹא זָכָה - כְּנֶגְדּוֹ, בְּחֶסְרוֹן הַלְּבָנָה. 

הריי לנו במפורשות מהתנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, כי כאשר אדם חוטא באיסור זרע לבטלה ובמשגבי ביאה האסורים ומשליך את זרעו לתוך גויה או נדה או כל ביאה אסורה רחמ"ל, הוא גורם בזה לעצמו לאבד את זיווגו רחמ"ל, וְגוֹרֵם שֶׁנּוֹטֵל אַחֵר אֶת בַּת זוּגוֹ, וְהוּא מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה, ולכן אדם שרואה שחס ושלום לא מוצא את זיווגו, או שסובל סבל גדול ביותר עם בת זוגו יעשה תיקון הברית ועל ידי זה יזכה למציאת הזיווג האמיתי שלו או לשלום בית עם בת זוגו, וכעין זה הביא בעל הלקוטי מוהר"ן בספרו.

 

סוד מציאת הזיווג על פי רבי נחמן מברסלב

הנה המון אנשים בסוף ההרצאות ובמכתבים למערכת האתר, מבקשים ומחפשים את אשר אהבה נפשם, ולמצוא את החצי השני שלהם, וזהו דבר מאוד נורמלי, ולא נורמלי למי שלא מחפש את אותו החצי השני שלו, כי כנודע כבר בכתבי רבינו האר"י הקדוש, שהאדם לפני שמתחתן הוא חצי נשמה, וביום חופתו עם בת זוגו יהיה נשמה שלימה, ומי זה שרוצה להיות חצי נשמה? לחסר דעת בוודאי שיחשב, אלא שיש לנסות להבין למה ככה עלתה בימינו סוג של קללה זו רחמ"ל, שאנשים לא מתחתנים או מתקשים למצוא את זיווגם, וזהו צער גדול ביותר לנשמה, להרגיש חצי בן אדם, ושמעתי רבות מאנשים שבכו ממש על הצער הגדול הזה, וזה מובן כנ"ל.

והיינו רוצים להביא לפניכם את התשובה הנפלאה שראיתי בספרו של הנחל נובע מקור חכמה רבינו נחמן מברסלב זצוק"ל שמובא בספרו לקוטי מוהר"ן תנינא תורה פז' בזה הלשון: דע שכוונת אלול הם תיקון לפגם הברית, כי סוד כוונת אלול הוא הנותן בים דרך {ישעיה מג} כמבואר בכתבי האריז"ל- להאיר בחינת דרך בים, ודרך זה נפתח בחודש אלול, ועיקר פגם הברית הוא בבחינת דרך הזה, כי היה צריך להאיר בחינת הרכ"ד אורות בבחינת ים, בחינת אמונה, והוא נטה מזה, ופגם בבחינת דרך, בבחינת {בראשית ו'} כי השחית כל בשר את דרכו. כמובא בדברי רבותינו ז"ל {קידושין ב:}, ויש דרך אחר בחינת {משלי ל'} דרך אשה מנאפת. והכלל שעיקר הפגם בבחינת דרך, שלא האיר הדרך בים. ולפעמים מחמת זה הפגם יוכל לאבד את זיווגו, כי מאחר שנטה מזווגו, קשה לו למצוא את זווגו, ואפילו אם ימצא את זיווגו, תהיה לו מנגדת, ולא תהיה נוטה אחר רצונו, מחמת שנטה ממנה ולא האיר בה, מזה נתהוה שיש לה רצון אחר כנגדו.

ואז {יבמות סג}לא זכה- ואז היא היא כנגדו, וחודש אלול, שאז יכולין לתקן זה ולהאיר הדרך בים כנ"ל, [על כן כוונת אלול הם תיקון לזה]. וכשמתקן זה, אזי מוצא זיווגו, והיא אינה כנגדו, רק כרצונו. ויש בזה סוד נפלא, כי דע, שזה הסוד מסר אברהם לאליעזר עבדו, כששלחו לבקש  הזווג של יצחק בנו, היינו סוד כוונת אלול, שהם מסוגלים לתיקון הברית, שעל ידי זה מוצאין הזיווג.

כי על ידי התיקון הנ"ל נעשה בה רצון אליו, כי מקודם לא הייתה נוטה אחר רצונו, כי נטתה ממנו כנ"ל, ועל ידי זה אי אפשר למצוא את זיווגו, ואפילו אם מוצאה אינה נוטה אחר רצונו כנ"ל, אבל על ידי כוונת אלול, שהם התיקון לזה, על ידי זה חזר ונעשה בה רצון אליו כנ"ל, עכל"ק.

והנה אחים יקרים בן ישראל יקר או בת ישראל יקרה, מה לנו עצה נפלאה וטובה כמו הסוד הזה כדי למצוא את החצי השני שלכם? וזה על ידי תיקון הברית, הרי מי שלא מבין את סוד עיקוב הזיווג שלו או שלה, הרי זה רק מחמת קללה השם ישמור שמעלימים ממנו או ממנה, לדעת את סוד עיקוב הזיווג של האדם רחמ"ל, כמו שכתוב בתורה כאשר חוטאים יותר מידי ולא מתבוננים לשוב בתשובה ולתקן את העוונות, יַכְּכָה ה' בְּשִׁגָּעוֹן וּבְעִוָּרוֹן וּבְתִמְהוֹן, לֵבָב, {דברים כח': כח'-כט}, שמבואר ברש"י שזה אוטם הלב, כלומר לא מרגישים שום הרהור או מחשבה לחזור ולתקן את מה שחטאתי רחמ"ל, וחבל על כל הצער שהנשמות מרגישות מזה, ממש כואב לנו לשמוע על זה, בס"ד אנו עובדים בימים אלו על אתר חדש ששמו "אחת ולתמיד", עם תקנון מיוחד, מי יוכל להתקבל אליו בשביל להכיר את החצי השני שלו, שינוהל על ידי אנשים שיפקחו ויתאימו את הזיווג שלך בס"ד, לפי הנתונים המתאימים לחצי השני שלך.

לכן מכל העולה והמובן מפה, האדם צריך ראשית להתחיל לתקן את פגם הברית, כי על ידי תיקון הברית יוכל האדם למצוא את זיווגו, או אם זו בחורה שהחטיאה גברים בעוון פגם הברית רחמ"ל, תתקן את אשר עיוותה ותזכה את הרבים בנות אחרות שלא יחטאו ולא יחטיאו ואז תזכה למצוא את בן זוגה.

סוד הכרובים בבית המקדש

והנה כל זמן שהאדם לא נשוי, הוא מרגיש בודד ומרגיש בגלות מסוימת שלא מפסיקה, וכנודע לכם אחים יקרים כי כאשר בית המקדש היה קיים, היו שתי הכרובים נעשו באופן שפניהם איש אל אחיו, דוגמת זכר ונקבה האוהבים זה לזה, ובכך הם היו מהווים סימן לכך ששכינה שורה בישראל, וישראל עושים רצונו של מקום באהבה. אולם אם וכאשר מתפרדת החבילה, הכרובים, בדרך נס, מפנים פניהם לבית.וחז"ל דרשו, כאן בזמן שישראל עושין רצונו של מקום, וכאן בזמן שאין ישראל עושין רצונו של מקום.

והנה לעניין שלנו בו אנו מנסים להבין את גודל הצער העובר על מעוכבי הזיווג, יש להקדים הקדמה נוספת ולהבין את סיבת העיכוב, מבואר בספר טהרת הקודש בשם הזוהר הקדוש, כי כאשר האדם פוגם בברית הקודש ומשחית זרעו לבטלה רחמ"ל, הוא גורם שתסתלק שכינה מישראל ותצא לגלות בין אומות העולם, ועוד שהוא מוציא מרשות היחיד את אותם טיפות שבמוחו, אל רשות הרבים שהם מקום הסיטרא אחרא. והנה כאשר השכינה הקדושה הייתה בבית המקדש וישראל היו עושים רצונו של מקום, היו פני הכרובים זכר ונקבה פניהם זה לזה, והיינו ביחד, וכאשר לא עושים רצונו של מקום פניהם לבית.

והנה כאשר האדם פגם בברית הקודש רחמ"ל, וגרם לשכינה שתסתלק מישראל וגרם לשכינה גלות, ברגע שהוא שב בתשובה ברוך השם הוא חוזר להיות אהוב ונחמד וכל המעלות הנזכרות על ה בעלי תשובה, אלא שמידת הדין תובעת ורוצה להיפרע על כל הנשמות שהאדם הוריד על ידי שהשחית זרעו לבטלה רחמ"ל, ולכן הקב"ה נותן לאדם את האפשרות לבוא ולתקן את מה שפגם, והנה כל הצער שהאדם מרגיש בהיותו עדיין רווק או רווקה עד שיתחתנו, זה כדי לכפר על הפירוד שעשה או שעשתה בין השכינה להקדוש ברוך הוא, שהאדם ירגיש גם את אותו פירוד, כפי שהוא גרם פירוד בין הקב"ה לכנסת ישראל, אבל ישנו זמן שנקרא ויריצוהו מן הבור, בו התיקון הושלם ומיד האדם מוצא את זיווגו, ואיזהו חכם הרואה את הנולד להקדים תרופה למכה ולעשות תיקון הברית על פי בעל התניא, ועל ידי תיקון הברית שהאדם עושה פדיון וגורם ב פדיון שלו לעוד יהודים לשמור על הברית ואזי הוא עושה ייחוד בין עם ישראל וכנסת ישראל עם הקדוש ברוך הוא, ואז האדם מתקן את כל אשר קלקל, ומוצא את זיווגו במהרה.

 ולכן האדם יעשה הכל בתמימות לשם שמיים, ויתקן את אשר שיחת, ואז במהרה ימצא את זיווגו, וזה הזמן המסוגל להתבונן, אייך הקב"ה ברא בעולמו את האילנות שהם עֵץ פְּרִי עֹשֶׂה פְּרִי לְמִינוֹ אֲשֶׁר זַרְעוֹ בוֹ עַל הָאָרֶץ, שהאדם זורע את זרעו דווקא בנקבה שהיא נקראת ארץ, כמובא בכתבי האר"י הקדוש, ואם האדם קלקל בוודאי יכול לתקן, וכאשר האדם יתקן אזי במהרה הוא מוצא את זיווגו כפי שהבטיח הנחל נובע מקור חכמה רבינו נחמן מברסלב, ואז יתקיים בכל הרווקים והרווקות "עוד ישמע בהרי יהודה ובחוצות ירושלים" אמן ואמן.

לתיקון הברית ניתן לראות בכפתור תיקון היסוד הסבר